Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak úspěšní lidé (ne)dokončili vysoké školy

Všichni vám stále opakují, ať studujete, aby z vás byli jednou (a to je kdy??) úspěšní lidé. Aby z vás zkrátka něco bylo. Ale co přesně mají na mysli? Existuje mezi námi skutečně velké množství úspěšných lidí, ze kterých mnoho, i přes absenci vysokoškolského titulu, dokázalo velké věci.

Níže pár příkladů..


Byznysmeni s velkým B

Bill Gates, nejbohatší chlap planety, který tento titul obhajuje téměř každý rok, i když už dávno není jeho prioritou vydělávání milionů dolarů. Génius a "otec" Microsoftu se už spíše než počítačům věnuje charitě a záchraně planety, i tak ovšem žebříčku miliardářů stále kraluje.. Toho všeho dosáhl bez titulu za, či před jménem. Bill přitom nebyl chlapec z chudé rodiny, jehož rodiče by si školu dovolit nemohli. Ani jeho studijní průměr nebyl z nejhorších, takže si v podstatě mohl vybrat, co dál. No a on se rozhodl, představte si, vysokou školu nedokončit. Sám sebe ovšem považuje spíše za výjimku potvrzující pravdilo, jelikož zastává názor, že pro velké úspěchy je potřeba dobré vzdělání. Jak ostatně sám říká, měl prostě nápad, který nemohl odložit do doby, než odstátnicuje.

Dalším z klubu superboháčů je legendární Steve Jobs. I tento zakladatel společnosti Apple se v 21 letech vykašlal na studium vysoké školy a věnoval se jiným aktivitám. Narozdíl od Gatesa ovšem zastává názor, že vykašlat se na školu bylo nejlepší rozhodnutí, jaké mohl udělat.

Při pohledy na životopisy obou pánů by se mohlo zdát, že životopis je pouze bezvýznamným cárem papíru, pokud absolventovi chybí to podstatné - odvaha. Jak totiž odhalujě realita i věda, právě chuť a motivace pouštět se do nových věcí je něco, co u většiny vysokoškoláků chybí. Dokonce se říká, že čím vyšší vzdělání máme, tím více se bojíme riskovat. A jw to chyba, naše chyba.


Z ulice na plátna kin

Po dvou super moudrých chlapech, kteří i bez vysoké udělali obrovskou díru do světa, je takových úspěšných lidí, kteří i bez titulu dokázali odstartovat úspěšnou kariéru, velké množství. Co se titulu týče, mnoho filmových či pěveckých hvězd neskončilo ani základní vzdělání. Povězme si upřímně - ne všichni žijeme v Hollywoodu a nemáme potřebnou dávku štěstí, jako ji měla třeba Jennifer Lopez, Daniel Craig nebo Jim Carrey. I přesto nám mohou poslouži jako motivace a příklad toho, že jsou i méně bolestivé cesty k úspěchu. Jednou z nch může být i dobře zvolená vysoká škola.

Ať už se rozhodnete tak, či onak, můžeme Vám pomoct s psaním vysokoškolských prací, stačí se obrátit na zkušenější.. A vy se zatím můžete věnovat jiným záležitostem.

Tak vidíte, nakonec ta vysoká nebude úplně od věci, co myslíte?

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…