Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

 

Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to, jakým způsobem používat tituly před a za jménem.

Před jménem se píší tituly, jako jsou Bc., BcA., Ing., MUDr., MVDr., Mgr., MgA., JUDr., PhDr., prof., doc. a další. Za jménem se píší tituly, jako jsou Ph.D., CSc., DiS. a další.

Před jménem se tituly neoddělují čárkou, za jménem ano. U shodných titulů se užívá „&“ nebo „et“. Některé tituly se ve slovním ani v písemném projevu nepoužívají – například Bc.

Je důležité si uvědomit, že tituly by měly být používány pouze tehdy, když je to relevantní. Například, pokud student dokončil bakalářský titul, ale nyní studuje magisterský program, měl by používat titul Bc. pouze tehdy, když se odkazuje na své bakalářské studium. Pokud se odkazuje na své magisterské studium, měl by používat titul Mgr.

Většina vysokých škol má svá vlastní pravidla pro používání titulů. Proto je důležité se seznámit s pravidly své školy a postupovat podle nich. Pokud si nejste jisti, jaký titul použít, můžete se zeptat svého profesora nebo akademického poradce.

Doufám, že tento článek vám pomohl lépe pochopit, jak správně používat tituly na vysoké škole.

 

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…