Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak skloubit práci se školou?

Pracovat a současně studovat VŠ je celkem dobrý nápad, a to nejen kvůli přivýdělku. Chce to však skvělý a důsledně promyšlený time-management.

Jak to zvládnout - neflákat školu, stíhat psát závěrečnou práci a ještě odevzdat perfektní výkon v práci?


Part-time práce

Doba je složitá a tak si ani vysokoškolsky vzdělaný jedinec nemůže být jistý tím, že najde práci. Že máte čerstvě diplom a očekáváte perfektní pracovní nabídky ze všech stran? V tom případě pozor, abyste nenarazili! Diplom totiž často nestačí, neboť mnoho zaměstnavatelů si cenní spíše praxe, ideálně z praxe v oboru, ve kterém hledáte zaměstnání.

Říkáte si - ale jak to mám vše zvládat? Škola, seminárky, později závěrečná práce a ještě k tomu pracovat? Řešením je zaměstnání na částečný úvazek, tzv. part time job. Tato práce vám totiž nezabere celý den, na druhé straně i takto získáte cenné zkušenosti, které vám nedá ani ta nejlepší vysoká škola.


Praxe už při studiu na VŠ

Většina současných absolventů ukončila univerzitní studium s poměrně bohatými pracovními návyky. Ať už je získali právě výše zmíněnou prac na poloviční úvazek, nebo při work and travel v zahraničí, je to jedno. V obou případech je to totiž velká výhoda. To, že jste již v průběhu školy stihli pracovat, nebo jste měli nějakou stáž, o vás mnoho vypovídá. V očích budoucích zaměstnavatelů budete vypadat cílevědoměji a více použitelní, než-li studenti, kteří prošli studiem praxí netknutí.


Dá se to... Práce současně se školou se stíhat dá

Všechno přece jde, když se chce. A vyjímkou není ani práce při škole. To, že si chcete přivydělat při studiu a získat pár zkušeností navíc z vás ještě nedělá špatné studenty, nedejbože flákače. Dobře, možná nebudete na každé přednášce, ale seminární práce, a i tu výslednou, nejdůležitější práci můžete sladit s budouváním kariéry, jen to chce dobré plánování, popřípadě se můžete o pomoc obrátit na nás, zkušenější.

My vám s vaší diplomkou či bakalářkou rádi pomůžeme. Připravte se taky na to, že i jiné věci a aktivity, jako např. páteční pití se spolužáky, budete muset oželet, a to minimálně do úspěšné obhajoby.

Abychom však nezněli příliš jednostranně - být "pouze" absolventem nemusí být pouze nevýhoda, někdy je to dokonce žádané. Vše závidí od dané pracovní pozice. Největší devizou absolventů je však jejich velká chuť do práce, odhodlání a touha učit se nové věci, a někteří nejsou ani tak moc nároční (i když takových je stále méně a méně:-) )


 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

 

Jak napsat dobrou argumentační esej?

Cílem argumentační eseje je přesvědčit čtenáře o platnosti určitého názoru či stanoviska pomocí věcných argumentů. To nemusí být vždy…

Jak napsat seminární práci napoprvé?

Blíží se odevzdávání zadaných seminárních prací? Podívejte se jak napsat seminárku tak, abyste získali zelené…

Několik tipů, jak správně zvolit téma závěrečné práce

Bojujete s výběrem tématu vaší závěrečné práce? Máme pro vás několik tipů, jak najít takové, které vám bude…