Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak skloubit práci se školou?

Pracovat a současně studovat VŠ je celkem dobrý nápad, a to nejen kvůli přivýdělku. Chce to však skvělý a důsledně promyšlený time-management.

Jak to zvládnout - neflákat školu, stíhat psát závěrečnou práci a ještě odevzdat perfektní výkon v práci?


Part-time práce

Doba je složitá a tak si ani vysokoškolsky vzdělaný jedinec nemůže být jistý tím, že najde práci. Že máte čerstvě diplom a očekáváte perfektní pracovní nabídky ze všech stran? V tom případě pozor, abyste nenarazili! Diplom totiž často nestačí, neboť mnoho zaměstnavatelů si cenní spíše praxe, ideálně z praxe v oboru, ve kterém hledáte zaměstnání.

Říkáte si - ale jak to mám vše zvládat? Škola, seminárky, později závěrečná práce a ještě k tomu pracovat? Řešením je zaměstnání na částečný úvazek, tzv. part time job. Tato práce vám totiž nezabere celý den, na druhé straně i takto získáte cenné zkušenosti, které vám nedá ani ta nejlepší vysoká škola.


Praxe už při studiu na VŠ

Většina současných absolventů ukončila univerzitní studium s poměrně bohatými pracovními návyky. Ať už je získali právě výše zmíněnou prac na poloviční úvazek, nebo při work and travel v zahraničí, je to jedno. V obou případech je to totiž velká výhoda. To, že jste již v průběhu školy stihli pracovat, nebo jste měli nějakou stáž, o vás mnoho vypovídá. V očích budoucích zaměstnavatelů budete vypadat cílevědoměji a více použitelní, než-li studenti, kteří prošli studiem praxí netknutí.


Dá se to... Práce současně se školou se stíhat dá

Všechno přece jde, když se chce. A vyjímkou není ani práce při škole. To, že si chcete přivydělat při studiu a získat pár zkušeností navíc z vás ještě nedělá špatné studenty, nedejbože flákače. Dobře, možná nebudete na každé přednášce, ale seminární práce, a i tu výslednou, nejdůležitější práci můžete sladit s budouváním kariéry, jen to chce dobré plánování, popřípadě se můžete o pomoc obrátit na nás, zkušenější.

My vám s vaší diplomkou či bakalářkou rádi pomůžeme. Připravte se taky na to, že i jiné věci a aktivity, jako např. páteční pití se spolužáky, budete muset oželet, a to minimálně do úspěšné obhajoby.

Abychom však nezněli příliš jednostranně - být "pouze" absolventem nemusí být pouze nevýhoda, někdy je to dokonce žádané. Vše závidí od dané pracovní pozice. Největší devizou absolventů je však jejich velká chuť do práce, odhodlání a touha učit se nové věci, a někteří nejsou ani tak moc nároční (i když takových je stále méně a méně:-) )


 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

 

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…