Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak skloubit práci se školou?

Pracovat a současně studovat VŠ je celkem dobrý nápad, a to nejen kvůli přivýdělku. Chce to však skvělý a důsledně promyšlený time-management.

Jak to zvládnout - neflákat školu, stíhat psát závěrečnou práci a ještě odevzdat perfektní výkon v práci?


Part-time práce

Doba je složitá a tak si ani vysokoškolsky vzdělaný jedinec nemůže být jistý tím, že najde práci. Že máte čerstvě diplom a očekáváte perfektní pracovní nabídky ze všech stran? V tom případě pozor, abyste nenarazili! Diplom totiž často nestačí, neboť mnoho zaměstnavatelů si cenní spíše praxe, ideálně z praxe v oboru, ve kterém hledáte zaměstnání.

Říkáte si - ale jak to mám vše zvládat? Škola, seminárky, později závěrečná práce a ještě k tomu pracovat? Řešením je zaměstnání na částečný úvazek, tzv. part time job. Tato práce vám totiž nezabere celý den, na druhé straně i takto získáte cenné zkušenosti, které vám nedá ani ta nejlepší vysoká škola.


Praxe už při studiu na VŠ

Většina současných absolventů ukončila univerzitní studium s poměrně bohatými pracovními návyky. Ať už je získali právě výše zmíněnou prac na poloviční úvazek, nebo při work and travel v zahraničí, je to jedno. V obou případech je to totiž velká výhoda. To, že jste již v průběhu školy stihli pracovat, nebo jste měli nějakou stáž, o vás mnoho vypovídá. V očích budoucích zaměstnavatelů budete vypadat cílevědoměji a více použitelní, než-li studenti, kteří prošli studiem praxí netknutí.


Dá se to... Práce současně se školou se stíhat dá

Všechno přece jde, když se chce. A vyjímkou není ani práce při škole. To, že si chcete přivydělat při studiu a získat pár zkušeností navíc z vás ještě nedělá špatné studenty, nedejbože flákače. Dobře, možná nebudete na každé přednášce, ale seminární práce, a i tu výslednou, nejdůležitější práci můžete sladit s budouváním kariéry, jen to chce dobré plánování, popřípadě se můžete o pomoc obrátit na nás, zkušenější.

My vám s vaší diplomkou či bakalářkou rádi pomůžeme. Připravte se taky na to, že i jiné věci a aktivity, jako např. páteční pití se spolužáky, budete muset oželet, a to minimálně do úspěšné obhajoby.

Abychom však nezněli příliš jednostranně - být "pouze" absolventem nemusí být pouze nevýhoda, někdy je to dokonce žádané. Vše závidí od dané pracovní pozice. Největší devizou absolventů je však jejich velká chuť do práce, odhodlání a touha učit se nové věci, a někteří nejsou ani tak moc nároční (i když takových je stále méně a méně:-) )


 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

 

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře financí a účetnictví?

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímé…

Absolvujete online kurz? Přečtete si, jak v něm uspět

Online kurzy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilnější rozvrh nebo chtějí pracovat svým vlastním tempem. Někteří však…

Jak zvládat stres pro lepší zdraví jako student

Vysoká škola je stresující, to není žádné tajemství. Ale naučit se strategie zvládání stresu může výrazně prospět…