Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Jak si zvolit správné téma závěrečné práce?

Za dobu vašeho studia na vysoké škole se každý student setkává se psaním různcýh seminárních prací. Seminární práce však tvoří jen jakýsi trénink na závěrečné vysokoškolské práce, tedy na bakalářskou či diplomovou práci. Níže vám přinášíme několik rad, které vám pomohou se správným výběrem tématu práce tak, aby vaše psaní bylo co nejjednodušší.

1) Zvolte si takové téma, které Vás bude bavit
Poku si zvolíte téma, které vsá bude bavit, jste na poloviční cestě k úspěchu. Téma na oblast, která vás samotné opravdu zajímá, bude daleko snazší psát, než téma, které vás vůbec nezajímá a je nudné. Proto se před samotným výběrem tématu zamyslete, jaký předmět vás ve škole nejvíce bavil, a z něj si pak vyberte příslušné konkrétní téma.

2) Zvolte si téma, které bude užitečné
Nejlepší je, zvolit si takové téma, které vás bude nejen bavit, ale bude i užitečné se mu věnovat. Pokud např. budoucí právník ví, že se v budoucnu chcete věnovat trestnímu právu, měl by si logicky vybrat i téma diplomky / bakalářky, které bude právě z oboru trestního práva.

3) Vedoucí práce
Další faktor, který byste při výběru tématu práce měli vzít v potaz, je zcela jistě vedoucí, který je u daného tématu vypsaný. Spolupráce s vedoucím, který vám vždy byl sympatický a navíc je v oboru odborník, bude pro vás určitě výhodná. Pozor ovšem na to, abyste si nevybrali vedoucího, o kterém víte, že je např. příliš časově zaneprázdněný, neboť je současně vedle pozice lektora na VŠ např. i soudcem. V takovém případě je dost pravděpodobné, že se vám nebude moct věnovat tak, jak byste si třeba představovali.

4) Práce na podobné téma
Poohlédněte se, zda téma, které jste si vybrali, nezpracoval již někdo před vámi. Pokud ano, máte výhodu v tom, že se u něj můžete inspirovat, a to minimálně v použité literatuře a seznamu zdrojů.


Pokud však nemáte dostatek času, můžete využít služeb našich autorů, které vám s vaší prací pomohou. Není nic jednoduššího, než si zadat nezávaznou objednávku.
 

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Galéria Jak si zvolit správné téma závěrečné práce?

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…

10 tipů, jak překonat pocit vyhoření při psaní závěrečné práce

  Psaní závěrečné práce může být náročné a vyčerpávající. Pokud se cítíte vyhořelí, nezoufejte! N…

Jak zvládnout stres před státnicemi?

  Samotné státnice mohou být velmi stresující, ale existuje několik způsobů, jak se s tímto stresem vyrovnat. Zde je několik tipů, které v…