Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Dovednosti vysokoškoláka: Jak na efektivní domácí studium?

 

Při pandemii koronaviru musely tisíce vysokoškoláků vymyslet rutinu, jak zůstat produktivní i přes zrušení přednášek. A tyto dovednosti se hodí i v době, kdy jsou školy otevřené. Tady je pár tipů, jak se doma učit efektivně a moc to neotálet.

 

1.Vytvořte si studijní prostor

Jednou z největších výzev studia z domova je vytvořit prostor, kde se můžete soustředit na studium bez přerušování a rozptylování. Ujistěte se, že váš studijní prostor je pohodlný, tichý a má dobré osvětlení. Budete si také muset připravit všechny potřebné studijní pomůcky předem, abyste je měli nachystané.

2.Držte se plánu

Nastavte si čas, kdy vstáváte, a každý den si vyhraďte prostor pro studium a udělejte z něj prioritu. Pokud si nenastavíte rutinu, může se stát, že váš den uběhne, aniž byste něco dokázali. Naplánujte si čas, kdy se nebudete učit, ale ujistěte se, že víte, kdy nadešel čas vypnout Netflix.

3.Oblečte se

Celodenní nošení pyžama může být jednou z nejlepších součástí studia mimo školu. Tím, že vstanete a připravíte se jako na běžný den, můžete pomoci nastavit svůj mozek, aby byl den produktivní.

4.Dělejte si poznámky

Při studiu doma budete pravděpodobně sledovat online přednášky a dělat povinnou četbu na počítači. Ale nenechte se tím odradit od psaní poznámek. Pamatujte, že ruční psaní poznámek vám často pomůže lépe si zapamatovat obsah.

5.Uspořádejte studijní skupinu

Nejsi sám, kdo se doma učí. Sejděte se se svými spolužáky a diskutujte o studijním materiálu, spolupracujte na projektech a sdílejte poznámky. Udržet si přátelství je stejně důležité jako zůstat produktivní.

6.Využijte technologie

Od Dokumentů Google přes Forest až po Duolingo je několik aplikací, které vám pomohou nastavit rutinu, uspořádat seznam úkolů a soustředit se.

Vysoké školy v Česku: Jihočeská univerzita

  Jihočeská univerzita je státní univerzita se sídlem v Českých Budějovicích. Profil univerzity je přírodní, humanitní a…

Vysoké školy v Česku: VŠB - Technická univerzita Ostrava

  Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) založená v roce 1849 je českou veřejnou vysokou školou s dlouholetou…

Několik tipů pro vyvážení vysoké školy a péče o děti

  Vysokoškolské vzdělání s sebou přináší mnoho výzev, ale být rodičem na vysoké škole může být obzvlá…