Co neříkat u pracovního pohovoru
Pokud chcete být u pohovoru úspěšní, musíte se držet několika jednoduchých zásad. Nervozita samozřejmě udělá své, ale existuje několik věcí, které rozhodně říkat nesmíte. Na některé z nich se zaměříme v tomto článku.
1.Nikdy neříkejte, že jste úspěšní, pokud přímo nevysvětlíte činnost, v které jste svůj úspěch dokázali. Bez vysvětlení se jedná pouze o vaše vlastní hodnocení, které na žádného personalistu nebude působit dobře.
2.Skromnost je výborná vlastnost, kterou je ovšem nutné ukázat časem. O vlastní skromnosti proto na pohovoru nemluvte a počkejte radši na příležitost, kdy ji budete moci prokázat.
3.Neříkejte že jste milý, spíše můžete hovořit o tom, že jste týmovým hráčem, případně že vám je blízká práce v kolektivu.
4.Nikdy nehovořte špatně o bývalém šéfovi. A to ani v případě, že předchozí zaměstnání opravdu nebylo dobré. Pomlouvání bývalého šéfa na personalistu dobrý dojem opravdu neudělá.
5.Nezapomeňte že otázku platu otevírá vždy personalista. Zajímat se o plat a benefity jako první opravdu není dobrý tah. Vždy se snažte působit, že vám jde především o práci v konkrétní firmě, nikoliv o výši platu.
6.Pokud jste vyzvání, zeptejte se na jednu, či dvě otázky. Mlčení znamená nezájem, který při pracovním pohovoru nepůsobí dobře.
7.Své životní sny si nechte pro sebe, pokud nesouvisí s danou profesí o kterou se ucházíte. Každý z nás má sny, některé ovšem není vhodné na pohovoru zmiňovat.
8.Nikdy se neptejte, zda je možný rychlý kariérní postup, dáváte tím najevo, že vás daná pozice příliš nezajímá a je pro vás pouze prostředkem, jak se dostat na jinou - lepší.
9.U pohovoru se nedotýkejte obličeje a nehrajte si s vlasy. Nepůsobí to esteticky a rozptyluje to pozornost.
10.Nikdy nemlčte - dejte najevo zdravou energii a zájem o firmu, v které se ucházíte o práci.