Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Čím nakrmit mozek?

Učíte se na zkoušku, ale nestíháte. Píšete diplomovou práci, ale nejde vám to. Je Vám to povědomé? Není divu, s podobnými příznaky se občas setkala asi většina studentů. Přešli jste to bezduchým mávnutím ruky, nebo jste se pokusili tuto mozkovou stávku zvrátit?

Paměť je schopnost CNS (centrální nervové soustavy) uchovávat a používat informace o předchozích zkušenostech. Jde o proces vštěpování, uchovávání a vybavování informací. Mnoho lidí si myslí, že paměť je dar, se kterým se již narodíme. Není tomu ale tak, neboť paměť je schopnost, kterou můžeme trénovat a zdokonalovat. Čím ale nakrmit náš mozek, aby se naše paměť zdokonalila?

1) Sacharidy – jsou základní palivo pro mozek, který spotřebuje čtvrtinu energie získané z glukózy.

2) Vitamíny – především vitamíny skupiny B jsou pro správné fungování mozku velmi důležité. Najdeme je např. v luštěninách, vnitřnostech, vejcích, listové zelenině a v rybách. Nezbytným pro správnou funkci mozku je i vitamin C, který je důležitým antioxidantem. Nezapomínejte tedy na pravidelný přísun čerstvé zeleniny a ovoce.

3) Minerály a stopové prvky – nejdůležitějšími jsou hořčík, jód, selen, zinek a železo.

Pokud přijímáte dostatek zdravé a vyvážené stravy, většinou dostanete do těla dostatečné množství výše zmíněných látek. Pokud ne, můžete zvážit koupi multivitaminových doplňků. Dále existují i látky, které pro lidský mozek nejsou nepostradatelné, ale jsou určitě prospěšné.

4) Ginko biloba – neboli jinan dvoulaločný je strom původem z východní Asie. Výtažek z něj je často nazýván „lékem na zapomnětlivost“. Zlepšuje prokrvení mozku, podporuje jeho aktivitu a napomáhá k lepší paměti.

5) Zelený čaj – pouze jeden šálek denně dokáže zázraky. Nejen že zelený čaj působí jako prevence proti vzniku mnoha nemocí, navíc působí blahodárně i na mozkovou aktivitu a pomáhá k její lepší aktivitě.

 

píšete bakalářskou práci nebo se učíte na zkoušky či zápočty, nezapomínejte vedle vašeho žaludku i na váš mozek. Vyplatí se to :)

 

Další blogy zde.

Proč VSpráce.cz?

Jaké jsou nejvíce perspektivní cizí jazyky ke studiu?

V dnešní době, kdy je jazyková vybavenost zcela běžným požadavkem zaměstnavatelů, stojí za to si položit otázku, jaké jazyky jsou nejvíce…

Několik největších mýtů o soukromých školách

O soukromém školství panuje ve veřejnosti mnoho mýtů a jak už to bývá, do pravdy mají velmi daleko. Podívejte se na ty nejčastější…

5 tipů, jak být produktivní v karanténě

Přesto, že jste donuceni zůstat doma, můžete karanténu brát jako příležitost. Můžete tak stihnout řadu věcí, na které jste běžně neměli čas a konečně začít b…