Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Chcete být úspěšní? Naučte se disciplíně!

Pokud chcete zvládnout vše, co jste si naplánovali, bez značné disciplíny se nikdy neobejdete. Lenost bude vždy největším soupeřem a v úspěchu vám spolehlivě zabrání. Podívejte se, jak se disciplíně naučit.

 

Povinnosti nejčastěji odkládáme proto že nás nebaví, nebo zrovna nemáme náladu je plnit. V určité míře se nemusí jednat o velký problém, ale snadno se dostanete do fáze, kdy už nesplníte skoro nic. Nesplněné úkoly vás navíc budou trápit a hromadit se, takže nezbude nic jiného, než si prostě sednout, a udělat je.

 

Jak získat disciplínu?

V první řadě si srovnejte vaše cíle a uvědomte si, že odkládáním práce jich nikdy nedosáhnete. Pokud toužíte po skvělé kariéře, měla by vás motivovat k lepší práci. Pokud vám je vše jedno, nejspíše ani žádnou disciplínu nepotřebujete.

 

Skvělou motivací může být také systém odměn a trestů, které si sami nastavíte. Za dobře odvedenou práci se odměňte něčím, co vás potěší. V opačném případě si něco odepřete. Nenechávejte problémy nabalovat a co nestihnete jeden den, dodělejte hned druhý.

 

Co se týče pořadí úkolů, naplánujete si je tak, abyste se tomu nejtěžšímu věnovali v části dne, kdy jste nejproduktivnější. Pokud máte standardní pracovní rozvrh, pak to pro většinu lidí bývá dopoledne. Jestliže patříte k takovým, plánujte si tedy svůj pracovní den od toho nejtěžšího k tomu nejlehčímu.

 

Desatero pro disciplínu

  • Úkoly plňte ihned. Žádné odkládání proto, že zrovna nemáte náladu.
  • Používejte systém odměn a trestů a důsledně jej dodržujte.
  • Motivujte se k lepším výkonům.
  • Myslete na svoji budoucnost.
  • Chytře plánujte svoji práci tak, abyste byli produktivní.
  • Za každou cenu vydržte a nevzdávejte to.
  • Nevyhýbejte se problémům, ale vždy se jim postavte.
  • Vždy si všímejte toho dobrého na práci, kterou děláte.
  • Pravidelně a kvalitně odpočívejte.
  • Buďte pozitivní. 

Jak budovat dobré vztahy se svými učiteli?

Dobrý vztah s učiteli je základním kamenem úspěchu. Vaši učitelé s vámi tráví nejvíce času a vy jim musíte důvěřovat.…

V jakém věku lze ještě začít studovat vysokou školu?

Jsou vaše studentská léta již minulostí a přesto přemýšlíte o návratu? Člověk se učí celý život, tak proč do toho nejít…

Jak zapadnout do nového kolektivu na vysoké škole

Když se dostanete na vysokou školu, může se zdát, že je těžké najít si nové přátele, speciálně, když někteří už se znají. Nikdy v&scaron…