Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Chcete být úspěšní? Naučte se disciplíně!

Pokud chcete zvládnout vše, co jste si naplánovali, bez značné disciplíny se nikdy neobejdete. Lenost bude vždy největším soupeřem a v úspěchu vám spolehlivě zabrání. Podívejte se, jak se disciplíně naučit.

 

Povinnosti nejčastěji odkládáme proto že nás nebaví, nebo zrovna nemáme náladu je plnit. V určité míře se nemusí jednat o velký problém, ale snadno se dostanete do fáze, kdy už nesplníte skoro nic. Nesplněné úkoly vás navíc budou trápit a hromadit se, takže nezbude nic jiného, než si prostě sednout, a udělat je.

 

Jak získat disciplínu?

V první řadě si srovnejte vaše cíle a uvědomte si, že odkládáním práce jich nikdy nedosáhnete. Pokud toužíte po skvělé kariéře, měla by vás motivovat k lepší práci. Pokud vám je vše jedno, nejspíše ani žádnou disciplínu nepotřebujete.

 

Skvělou motivací může být také systém odměn a trestů, které si sami nastavíte. Za dobře odvedenou práci se odměňte něčím, co vás potěší. V opačném případě si něco odepřete. Nenechávejte problémy nabalovat a co nestihnete jeden den, dodělejte hned druhý.

 

Co se týče pořadí úkolů, naplánujete si je tak, abyste se tomu nejtěžšímu věnovali v části dne, kdy jste nejproduktivnější. Pokud máte standardní pracovní rozvrh, pak to pro většinu lidí bývá dopoledne. Jestliže patříte k takovým, plánujte si tedy svůj pracovní den od toho nejtěžšího k tomu nejlehčímu.

 

Desatero pro disciplínu

  • Úkoly plňte ihned. Žádné odkládání proto, že zrovna nemáte náladu.
  • Používejte systém odměn a trestů a důsledně jej dodržujte.
  • Motivujte se k lepším výkonům.
  • Myslete na svoji budoucnost.
  • Chytře plánujte svoji práci tak, abyste byli produktivní.
  • Za každou cenu vydržte a nevzdávejte to.
  • Nevyhýbejte se problémům, ale vždy se jim postavte.
  • Vždy si všímejte toho dobrého na práci, kterou děláte.
  • Pravidelně a kvalitně odpočívejte.
  • Buďte pozitivní. 

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…