Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Absolvujte kurzy z pohodlí domova

Semestr ještě nezačal, co takhle využít váš volný čas a ještě před začátkem školy zkusit absolvovat nějaký zahraniční kurz? Ne, nemusíte odcestovat za hranice naší země, některé zahraniční kurzy můžet absolvovat i z pohodlí domova.

Největším zdrojem volně dostupných kurzů v různých jazycích je Coursera. Řada přednášek je sice zpoplatněná, stále se však jedná o dostatečně bohatou databázi libovolného poznání. Je to samozřejmě logický proces a nelze se univerzitám (i samotné platformě) divit, poněvadž příprava takových kurzů něco stojí. Ale ať už vypláznete pár dolarů, nebo budete škudlivě volit kurzy zdarma, připravte se nejen na sledování zajímavých videí, ale i plnění rozličných úkolů, jež budou následně hodnoceny. Diplomy za absolvování holt zadarmo nedostanete… 

Konkurencí pro Courseru je Khan Academy. Tato platforma se stále rozrůstá a narozdíl od předešlého zástupce své kurzy stále nabízí zdarma. Pokud máte problémy s angličtinou, nemusíte zoufat - několik videí je přeloženo i do češtiny. Tempo výuky je poněkud volnější, podmínky se ale kurz od kurzu liší. Khan Academy se pyšní především přírodovědeckým zaměřením, ale množství přednášek se rozšiřuje tak rychle, že si vybere i student, co zkoumání přírody zrovna neholduje.

MIT (Massachusetts Institute of Technology) se řadí mezi nejprestižnější technické univerzity světa a k našemu štěstí je zároveň dost otevřená i mimo hranice svých kampusů. Pokud zvládáte přednášky o matematice či fyzice v angličtině, těžko najdete lepší zdroj. Učí tu totiž přední odborníci, kteří vám rádi vysvětlí základy algebry, algoritmů, mikroekonomie, kvantové fyziky, umělé inteligenceči pravděpodobnosti.

Posledním zástupcem je Skillshare, který se zaměřuje na praktičtější kurzy. Pokud vás třeba zajímá film, dozvíte se, jak psát scénář či stříhat video. Hudba, vaření, design, fotografie… Není toho málo. Forma videí je navíc přívětivější než texty, takže pokud dáváte přednost informacím z praxe, tohle bude něco pro vás. Na základě kurzů si také můžete začít budovat portfolio svých projektů, kterým pak třeba ohromíte budoucího zaměstnavatele.

Tak co, vybrali jste si už svůj budoucí kurz?

 

zdroj: www.studenta.cz

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…