Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Absolvujete online kurz? Přečtete si, jak v něm uspět

Online kurzy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilnější rozvrh nebo chtějí pracovat svým vlastním tempem. Někteří však považují online kurzy za náročné a bojují s nimi. Proč se to děje?

 

 

V mnoha případech je to kvůli špatnému time managementu. Od základní školy jsme si zvykli chodit do třídy, dostávat osobní instruktáž od učitele, dostávat přidělenou práci a tento cyklus opakovat, dokud neskončíme se školou. S online lekcemi nedostáváme osobní výuku a je snadné sejít z cesty. Jak můžeme překonat tuto zeď prokrastinace?

 

Naplánujte si pracovní vytížení

Učitel může otevřít domácí úkol na celý semestr, takže na něm můžete pracovat ve svém volném čase. Budete mít možnost pracovat na úkolu týden, ale někdy můžete být v pokušení nechat to nahromadit, dokud nepřijde test a vy se budete stresovat veškerou nahromaděnou prací. Totéž platí pro čtení učebnice. Kapitoly ve skutečnosti nebudete číst až do poloviny semestru nebo do testu. Skvělý způsob, jak se tomu vyhnout, je plánovací systém.

Motivujte se

Přiznejme si to, nezáleží na tom, zda navštěvujete kurz osobně nebo pracujete z domu, někdy je těžké přimět se k práci. Co pomáhá, když raději prokrastinujete, než děláte své úkoly, je vytvořit systém odměn jako formu motivace. Řekněme, že máte úkol z matematiky, který se vám moc nechce. Řekněte si, že když to dokončíte před datem (nebo pět minut před termínem ve většině případů), koupíte si to, co jste chtěli, nebo ten dezert, který jste onehdy viděli v obchodě s potravinami. Najděte, co vám vyhovuje!

Promluvte si s učiteli

Nebojte se mluvit se svými učiteli. Pokud máte nějaké dotazy týkající se kurzu, váš učitel vám je rád zodpoví. Něčemu nerozumíš? Kontaktujte svého učitele! I když narazíte na nějaké technické problémy, dejte jim vědět! Většinou budou schopni problém vyřešit.

Dělejte si poznámky

Není nic otravnějšího, než se v učebnici ztratit a poté dlouze hledat odpověď na jednu ze svých otázek. Nejen, že je to časově náročné, ale také frustrující. Nejvýhodnějším způsobem, jak se tomu vyhnout, je dělat si dobré poznámky.

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…