Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

9 tipů pro studenty, jak ušetřit na jídle

Žádný student se nevyhne chvilkám, kdy musí přemýšlet o svých výdajích. Jen to základní, tedy jídlo, dovede ukousnout z rozpočtu velkou část. Jak na něm ušetřit, ale přitom jíst stále kvalitně?

 

1.  Dobře plánujte

Přemýšlejte o tom, co potřebujete nakoupit a ideálně si pište seznam. Zabere vám to jen pár minut navíc a v obchodě už budete přesně vědět, pro co jdete. Nenakoupíte tak zbytečnosti navíc a nepromarníte čas couráním po supermarketu.

2.  Kupujte rodinná balení

I když momentálně nakupujete jen pro sebe, nevzdávejte se výhodných rodinných balení. Pokud jde o potraviny, které se rychle kazí a je nutné je zpracovat, dohodněte se se spolubydlícími a na velké balení se složte, nebo vše zpracujete

3.  Navštěvujte maminku a babičku

Poctivé jídlo maminek a babiček je vždy nejlepší. Balíčky na přilepšenou neodmítejte, a neostýchejte si nějakou tu krabičku s jídlem vzít. Zpravidla budete mít radost oba dva.

4.  Hledejte poukazy na internetu

Na internetu se dá najít množství různých slevových poukázek, nabízí je skoro každý obchod a není žádný důvod, je nevyužívat. Podívejte se, jaké se vám hodí využít a uvidíte, že se projeví na vaší peněžence.

5.  Zapomeňte na značky

Nenakupujte bez rozmyslu výrobky jen kvůli známému logu. Pokud si budete pečlivě číst složení, brzy zjistíte, že vaše oblíbené produkty mají svoji prakticky stejnou, ale výrazně levnější alternativu ve vedlejším regálu.

6.  Nenakupujte hladoví

Pocit hladu vás nutí nakoupit hodně jídla a navíc občas přestanete nad výběrem správně uvažovat, k tomu všemu se snažíte mít nákup rychle hotový a konečně se najíst. Tak pravděpodobně popadnete to první, co vám padne pod ruku. Nedělejte to.

7.  Porovnávejte na internetu

Serverů s akčními letáky a srovnávači cen je opravdu mnoho. Několik minut průzkumu se vždy vyplatí a narazíte tak na zajímavé slevové akce ve vašem okolí.

8.  Nebojte se menzy

Pokud nemáte peněz nazbyt, nemusíte nutně obědvat v restauracích. Začněte více navštěvovat menzu, ušetříte, a třeba budete mile překvapeni vysokou úrovní pokrmů.

9.  Neplýtvejte

Naučte se nakupovat a vařit úsporně tak, aby vám zbylo jen minimum jídla navíc. Vyhnete se tak přebytkům, které se vám budou kazit v lednici. Mnohá jídla lze navíc zamrazit, na tuto variantu nezapomínejte.

 

 

 

 

Víte, jak si zjednodušit náročné studium na VŠ?

Myslíte, že jste při učení na VŠ odkázání pouze na plnění pevně určených povinností a budovu vaší školy? Ví…

Jak skloubit dálkové studium VŠ s prací?

Požadavky na vyšší kvalifikaci často vedou zaměstnance k návratu do školy a touha po výdělku naopak studenty do práce. Obě varianty jsou však…

6 tipů pro ideální výběr tématu bakalářky

Zápasíte zrovna s výběrem kvalitního tématu pro svou bakalářku? Máme pro vás několik rad, jak vybrat téma, na kterém se bude…