Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

9 tipů pro studenty, jak ušetřit na jídle

Žádný student se nevyhne chvilkám, kdy musí přemýšlet o svých výdajích. Jen to základní, tedy jídlo, dovede ukousnout z rozpočtu velkou část. Jak na něm ušetřit, ale přitom jíst stále kvalitně?

 

1.  Dobře plánujte

Přemýšlejte o tom, co potřebujete nakoupit a ideálně si pište seznam. Zabere vám to jen pár minut navíc a v obchodě už budete přesně vědět, pro co jdete. Nenakoupíte tak zbytečnosti navíc a nepromarníte čas couráním po supermarketu.

2.  Kupujte rodinná balení

I když momentálně nakupujete jen pro sebe, nevzdávejte se výhodných rodinných balení. Pokud jde o potraviny, které se rychle kazí a je nutné je zpracovat, dohodněte se se spolubydlícími a na velké balení se složte, nebo vše zpracujete

3.  Navštěvujte maminku a babičku

Poctivé jídlo maminek a babiček je vždy nejlepší. Balíčky na přilepšenou neodmítejte, a neostýchejte si nějakou tu krabičku s jídlem vzít. Zpravidla budete mít radost oba dva.

4.  Hledejte poukazy na internetu

Na internetu se dá najít množství různých slevových poukázek, nabízí je skoro každý obchod a není žádný důvod, je nevyužívat. Podívejte se, jaké se vám hodí využít a uvidíte, že se projeví na vaší peněžence.

5.  Zapomeňte na značky

Nenakupujte bez rozmyslu výrobky jen kvůli známému logu. Pokud si budete pečlivě číst složení, brzy zjistíte, že vaše oblíbené produkty mají svoji prakticky stejnou, ale výrazně levnější alternativu ve vedlejším regálu.

6.  Nenakupujte hladoví

Pocit hladu vás nutí nakoupit hodně jídla a navíc občas přestanete nad výběrem správně uvažovat, k tomu všemu se snažíte mít nákup rychle hotový a konečně se najíst. Tak pravděpodobně popadnete to první, co vám padne pod ruku. Nedělejte to.

7.  Porovnávejte na internetu

Serverů s akčními letáky a srovnávači cen je opravdu mnoho. Několik minut průzkumu se vždy vyplatí a narazíte tak na zajímavé slevové akce ve vašem okolí.

8.  Nebojte se menzy

Pokud nemáte peněz nazbyt, nemusíte nutně obědvat v restauracích. Začněte více navštěvovat menzu, ušetříte, a třeba budete mile překvapeni vysokou úrovní pokrmů.

9.  Neplýtvejte

Naučte se nakupovat a vařit úsporně tak, aby vám zbylo jen minimum jídla navíc. Vyhnete se tak přebytkům, které se vám budou kazit v lednici. Mnohá jídla lze navíc zamrazit, na tuto variantu nezapomínejte.

 

 

 

 

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…