Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

Zpět na blog

8 tipů, jak vytvořit kvalitní profil na Linkedln

calendar 23.05.2017

Hledat práci na LinkedIn je dnes velkou výhodou. Personalisté této sítě využívají stále častěji a agentury zde každý den zveřejňují desítky nabídek. Proto je velmi důležité, jak váš LinedLn profil vypadá.

 

Celosvětově je LinkedIn s více než 300 miliony aktivních uživatelů největší profesní sociální sítí. Vaším prvním krokem na této síť bude registrace, pro kterou jednoduše navštivte domovskou stránku (www.linkedin.com), vyplňte krátký formulář, zadejte jméno, email a heslo pro další přihlášení.

 

Dále budete přesměrováni na obsáhlejší formulář, kde již vyplníte detailnější informace o vašem bydlišti, současném i minulém zaměstnání a další potřebné informace.

 

Celá registrace je velmi intuitivní a neměla by činit žádný problém ani úplným začátečníkům. Dále se tedy budeme věnovat praktickým tipům, které podstatně zvýší vaše šance na získání vysněného zaměstnání.

 

1.  Profil nastavte jako veřejný

Pokud chcete aby se o vás stávající zaměstnavatel dozvěděl, nastavte svůj profil jako veřejný. Nemusíte mít obavu, že se váš stávající šéf o hledání nového zaměstnání dozví, tato informace lze v nastavení skrýt.

 

2.  Promyšlený podtitul

Podtitulem je myšlen řádek, který lze nalézt v profilu přímo pod vaším jménem. Dobře promyslete, jako větu zvolíte a jak sami sebe definujete, jelikož půjde o jednu z prvních věcí, kterou zájemce o vaše služby uvidí.

 

3.  Vyberte vhodné fotografie

Váš profil je vaší reklamou. Měl by tedy prezentovat konkrétní osobnost – vás. Ukazovat vaši osobnost a jedinečnost. Nebojte se proto investovat do profesionální fotografie pasového formátu, která bude působit důstojně a sympaticky.

 

4.  Pochlubte se svou prací

LinkedIn nabízí možnost odkazování na vaši dosavadní práci. Odkazujte na vámi vytvořené prezentace, fotografie, či videa zachycující vaše pracovní úspěchy a zkušenosti.

 

5.  Dejte pozor na gramatiku

Gramaticky správně uvedené údaje jsou naprostým základem. Pokud si nejste jistí, požádejte někoho o kontrolu, rozhodně však mějte svůj profil absolutně bezchybný.

 

6.  Využijte doporučení

Pokud máte v profilu doporučení od známých a bývalých zaměstnavatelů, bude to rozhodně vaše velké plus při hledání nového zaměstnání.

 

7.  Pravidelně aktualizujte profil

Upozorňujte na své pokroky i ve vašem profilu. Pravidelně jej aktualizujte o všechny nové úspěchy - buďte na LinkedIn aktivní.

 

8.  Nezapomeňte na kontakt

Pokud na budoucí zaměstnavatele zapůsobíte, budou vás chtít kontaktovat. Nezapomeňte proto na uvedení telefonního čísla a emailové adresy