Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

8 tipů, jak ušetřit na dovolené pro studenty

Letní dovolená může být velmi drahá, ale také cenově přijatelná i bez toho, abyste se museli ve větší míře omezovat. Stačí se držet několika základních pravidel a můžete si ji užít i bez utracení veškerých úspor.

 

1.  Nakupujte Last Minute

Formou Last Minute se v České republice prodává až 40% zájezdů. Jejich cena se totiž často sníží až o 30% původní ceny a můžete se tak dostat na velmi přijatelnou částku. Cestovní kanceláře se na poslední chvíli snaží zaplnit volná místa, proto sledujte nabídky a buďte připraveni odjet na poslední chvíli.
 

2.  Navštivte vedlejší turistické destinace

Pokuste se hledat alternativní turistické destinace. Populární lokality mají samozřejmě nejvyšší ceny, ale při důkladném hledání většinou není problém najít místo v blízkosti, neméně krásné, s přijatelnou cenou.
 

3.  Využijte spolujízdu

Spolujízda snižuje náklady, ale stejně tak je i šetrná k životnímu prostředí. Když cestujete za hranice do blízkých států, bývá spolujízda nejlevnější. Projděte si internetové stránky s nabídkami osob, které cestují do míst kam míříte, a této možnosti využijte. Případně si můžete sami zadat inzerát.
 

4.  Omezte menší výdaje

Menší výdaje ve výsledku mohou udělat velký obnos. Spíše než roamingu, využívejte možností volně dostupných internetových sítí, nebo nakupujte vždy levnější lokální potraviny.
 

5.  Vyhněte se hlavní sezóně

Turistické destinace výrazně zdražují během hlavní sezóny, přitom mnohé oblasti jsou stejně krásné i mimo ní. Proto dobře zvažte, v jakou dobu chcete vyjet a zda se nevyplatí právě na zvoleném termínu ušetřit.
 

6.  Zkuste couchsurfing

 Jestli si o prázdninách troufáte na něco nezvyklého, zkuste couchsurfing. Jedná se netradiční způsob ubytování pro nezávislé cestovatele. Zdarma se můžete ubytovat u přátelských lidí, získat nové přátele a ušetřit za ubytování.
 

7.  Neplaťte hotově

Při platbě kartou, či výběrech z bankomatu vám bude napočítán lepší kurz, než v místní směnárně. Proto si vozte pouze nezbytnou částku v hotovosti pro nouzové případy a všude kde to bude možné plaťte kreditní kartou.
 

8.  Pojistěte se

Cestovní pojištění vás rozhodně nezruinuje, následný úraz v zahraničí aniž byste byli pojištěni, už může mít horší následky. Na pojištění proto nešetřete. 

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…

Jak si udržet motivaci při studiu vysoké školy

Studium na vysoké škole může být náročné a vyžadovat nejen intelektuální úsilí, ale také udržení vnitřní motivace.…

Jak správně používat tituly na vysoké škole?

  Rozhodnutí, jak správně používat tituly na vysoké škole, může být pro studenty zmatečné. V tomto článku se podíváme na to…