Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

7 tipů, jak se co nejlépe naučit na testy

Jako studenti vysoké školy jistě víte, co se máte učit. Zásadní otázkou je, jak se to naučit rychle a efektivně. V tomto článku naleznete sedm užitečných tipů, které vám pomohou získat veškeré potřebné znalosti.

 

1.Učte se na různých místech

Když budete střídat místa na kterých se učíte, podle odborníků tím zvyšujete šanci, že si látku zapamatujete.

2.Nechte se vyzkoušet

Pokud máte někoho, kdo vás může vyzkoušet, požádejte ho o pomoc. Obzvlášť pokud vás čeká ústní zkouška. Snadno tím zjistíte, kde máte mezery a které tematické okruhy naopak ovládáte.

3.Najděte si nejlepší čas

Každý student si musí najít ten nejlepší čas na učení. Zatímco některý bude nejčilejší po ránu, jiný se toho nejvíc naučí, když se na studium vrhne večer. Zjistěte, co nejvíce vyhovuje právě vám.

4.Využijte křivku zapomínání

Křivka zapomínání je koncept který ukazuje, že na první pokus jste schopni si zapamatovat až 80 procent informací. Podmínkou však je, že si nabyté znalosti zopakujete během následujících 24 hodin.

5.Učte se ve skupině

Když se budete učit ve skupinách, můžete se vzájemně vyzkoušet a taky si navzájem vysvětlit látku, které nerozumíte. Ať už osobně, nebo on-line.

6.Dělejte si krátké přestávky

Vše si lépe zapamatujete, když si budete mezi předměty či otázkami dělat přestávky a nebudete se dlouho věnovat jednomu tématu. Po půl hodině učení si proto udělejte krátkou přestávku a začněte se učit něco nového.

7.Vše si zálohujte

Poctivě si vše zálohujte tak, abyste o nic nepřišli. Není nic horšího, než když se vám před zkouškou rozbije počítač a vy najednou nemáte v ruce nic.

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…

Proč je důležité budovat studentské vztahy: Sociální síť na kolejích

  Život na kolejích přináší studentům mnoho výzev a nových zkušeností. Jednou z klíčových složek této cesty jsou…