Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

7 kritérií, podle kterých vybrat nejlepší MBA program

Pokud vám nestačí školení a semináře, k dalšímu seberozvoji vám významně pomůže studium MBA. Jde o jednu z nejlepších možností, jak se posunout vědomostně i profesně dál. Jak ale správně vybrat?

 

V České republice můžete vybírat z více než padesáti škol, které MBA programy nabízejí. Není se čemu divit, titul MBA (master of Business Administration) je u nás již několik let uznávaný a považovaný za synonymum pro komplexní manažerské vzdělání. A často také nezbytnou podmínkou pro další kariérní postup. Výběr vzdělávací instituce však nese také řadu rizik, kterým se musíte vyvarovat.

 

1.Transparentnost instituce

Transparentnost je naprostým základem a instituce by měla otevřeně uvádět vše o struktuře a průběhu studia včetně studijních podmínek, informací o lektorech, podmínek pro přijetí nebo vyučovaných předmětech. Pokud nějaké informace nenajdete, mělo by to pro vás být varovným signálem.

2.Potřebné akreditace

Zjistěte si, zda daná instituce opravdu vlastní potřebnou akreditaci. Neexistuje totiž žádná autorita, která by měla nad MBA programy dohled a není těžké se spálit. Mezi světově uznávané organizace patří například ASIC, FIBAA nebo AMBA.

3.Kvalita programu

Kvalitu výuky nejlépe zjistíte průzkumem u absolventů a důkladným průzkumem dostupných informací. Osobní zkušenost je samozřejmě vždy nejlepší, proto pátrejte, zda někoho, kdo MBA program absolvoval, nemáte ve svém okolí.

4.Možnost online studia

Předem si zjistěte přesný průběh studia. Vaším nepřítelem bude z velké části čas, kterého nebudete mít u studia při zaměstnání nazbyt. Zaměřte se na možnosti komunikace s lektory přes Skype či přímo ve studijním systému, kde mívají také k dispozici kompletní studijní materiály.

5.Finanční náročnost

Školné se pohybuje v obrovském rozpětí a jen těžko se dá určit, jaká cena je univerzálně adekvátní. Vždy záleží na vašich možnostech, ale především přidané hodnotě, kterou škola za požadované školné nabízí.

6.Kde studovat?

V České republice se lze setkat v zásadě se dvěma variantami, kde je možné MBA absolvovat. Studium MBA nabízejí jak soukromé komerční instituty, tak i vysoké školy. Obě varianty mají své výhody i nevýhody jak v zaměření, tak kvalitě vyučujících. Obecně platí, že ti nejlepší vyučující jsou v soukromých institucích, ale není to pravidlem.

7.Selský rozum

Jako u všeho zapojte svůj selský rozum. Pokud je studium podezřele krátké, podezřele drahé, nebo na svých stránkách má nedostatečné informace, podívejte se po jiném. Také dejte důraz na dostatečný počet věrohodných referencí.

 

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…