Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

7 důvodů, proč pravidelně číst knihy

Knihy byly dříve základem společnosti. Žádané, ale dostupné jen pro některé. To je dnes přesně naopak, knihy jsou dostupné všem, ale mnozí číst nechtějí. Víte, jaké jsou přínosy četby?

 

1.Udržíte mozek v kondici

Četba výrazně povzbuzuje mozkovou činnost. Mozek je sval, který potřebuje pravidelný trénink, jako všechny ostatní. A kniha je pro něj nejlepším stimulantem.

2.Prohloubíte fantazii a kreativitu

Fantazie jde ruku v ruce s kreativitou a obojí je důležité především, pokud pracujete v oblastech, kde je potřeba vymýšlet často nové věci nebo náměty. Kreativní lidé z větší fantazii jsou také více pozitivní a otevření.

3.Zlepšíte si slovní zásobu

Velkou slovní zásobu k životu potřebujete nejen, pokud chcete být spisovatel. Hodí se prakticky ve všech situacích a každý den. V téměř každém zaměstnání, ale i při komunikaci s ostatními je vhodné umět se vyjadřovat. Jednodušeji tak dosáhnete svého a potažmo rozvíjíte i argumentaci. Člověk v tomto ohledu vzdělaný si také více věří a je tedy klidnější. Nebojí se tolik vyjadřovat své názory nebo prezentovat, ač už sebe nebo firmu, projekt.

4.Naučíte se soustředit

Četba knih podporuje soustředění na jednu konkrétní věc. Právě při četbě totiž úplně vypnete okolí a budete se věnovat pouze knize.

5.Vytrénujete paměť

Knihy jsou velmi vhodné na uvolnění a pozvolné cvičení, které vám zlepší paměť. A narozdíl od jiných cvičení, ještě zábavně.

6.Rozšíříte své znalosti

Čtení poskytuje příležitost zpracovávat obrovské množství informací v krátké době. Nadšení čtenáři často prokazují hlubší znalosti a rozhodně nemusí číst jen odbornou literaturu.

7.Rozšíříte své verbální dovednosti

Tato schopnost se zlepšuje tím víc, čím více čtete a prohlubujete svou slovní zásobu pro použití v každodenním životě. Časem zjistíte, že schopnost vyjádřit se je výrazně lepší, než když jste na knihu nesáhli, jak je rok dlouhý.

 

Jak se probojovat až k závěrečné VŠ práci?

  Psaní závěrečné práce na vysoké škole je závěrečným milníkem akademické kariéry, který vyžaduje pečliv…

Jak na diplomovou práci: Kompletní průvodce krok za krokem

  Psaní diplomové práce je náročný, ale zároveň obohacující proces, který vyžaduje pečlivé plánování a…

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…