Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů pro studující rodiče na mateřské

Někteří na mateřské dostudovat musí, jiní naopak chtějí. Doba rodičovské dovolené se dá využít pro rozšíření vlastních vědomostí a získání cenného titulu. Přinášíme proto 5 praktických tipů, které vám studium usnadní.

 

Během mateřské dovolené možná přijdete na to, že vaše předchozí zaměstnání není to pravé, nebo prostě chcete pokročit o kousek dál. Maminky, které si pohrávají s myšlenkou nastoupit na vysokou školu během mateřské dovolené, většinou v prvotní fázi pociťují nejistotu a obavy, zda se to vůbec dá zvládnout. Dá, i když to není vždy lehké.

 

Vyberte vhodnou formu studia

Studium lze obecně rozdělit na prezenční a dálkové a kombinované. Nejen pro ženy na mateřské dovolené, ale i pracující jedince představuje ideální řešení právě studium dálkové. Studenti totiž mohou využívat velké množství učebních materiálů, které jsou k dispozici online a také jim zbývá mnohem více volného času.
 

Zvolte správnou školu

Pokud se rozhodnete, že si při mateřské dovolené rozšíříte či doplníte vzdělání, je vhodné si projít všechny dostupné informace o formách a možnostech. Můžete si totiž doplnit nejen maturitu, ale také akademické tituly z mnoha vysokoškolských oborů. Pokud již klasický akademický titul vlastníte nebo máte zájem o rozšíření praktických zkušeností, můžete se zaměřit na profesně vzdělávací studium poskytující programy MBA.

Vždy však platí, že lépe vám půjde to, co vás baví a zajímá.
 

Zbavte se předsudků a stereotypů

Na ženy je stále občas pohlíženo jako na ty, které mají být pouze doma s dítětem. Na toto ale zapomeňte. Nesmíte však zapomínat, že vyšší vzdělání je především cesta k lepšímu uplatnění, zajímavějšímu pracovnímu místu a často i k vyššímu platu, což v konečném důsledku prospěje dítěti a rodina to ocení.
 

Dobře plánujte svůj čas

Mateřská dovolená je pro ženu složitým obdobím vyžadující neustálou pozornost, spolupráci s rodinou, nekonečné plánování a přizpůsobování se nečekaným situacím. Ženy na mateřské dovolené jsou v podstatě manažerky, které řídí rodinu i domácnost. Nebojte se některé povinnosti předat na partnera, nebo rodinu. Zvládnout se to má, ale lepší je, když na vše nebudete sama.
 

Studujte s kamarádkou

Pokud si ve své studijní skupině najdete maminku, se kterou si budete rozumět a která bude ve studijní snaze stejně zapálená jako vy, máte napůl vyhráno. Můžete s ní probrat vše kolem svých dětí, ale i studijní povinnosti.

Vysokoškolský rádce: Proč studovat na katedře financí a účetnictví?

Hledáte uplatnění ve světě financí? Studujte finanční management. Ten propojuje teoretické znalosti a praktické dovednosti pomocí přímé…

Absolvujete online kurz? Přečtete si, jak v něm uspět

Online kurzy jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí flexibilnější rozvrh nebo chtějí pracovat svým vlastním tempem. Někteří však…

Jak zvládat stres pro lepší zdraví jako student

Vysoká škola je stresující, to není žádné tajemství. Ale naučit se strategie zvládání stresu může výrazně prospět…