Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů pro studující rodiče na mateřské

Někteří na mateřské dostudovat musí, jiní naopak chtějí. Doba rodičovské dovolené se dá využít pro rozšíření vlastních vědomostí a získání cenného titulu. Přinášíme proto 5 praktických tipů, které vám studium usnadní.

 

Během mateřské dovolené možná přijdete na to, že vaše předchozí zaměstnání není to pravé, nebo prostě chcete pokročit o kousek dál. Maminky, které si pohrávají s myšlenkou nastoupit na vysokou školu během mateřské dovolené, většinou v prvotní fázi pociťují nejistotu a obavy, zda se to vůbec dá zvládnout. Dá, i když to není vždy lehké.

 

Vyberte vhodnou formu studia

Studium lze obecně rozdělit na prezenční a dálkové a kombinované. Nejen pro ženy na mateřské dovolené, ale i pracující jedince představuje ideální řešení právě studium dálkové. Studenti totiž mohou využívat velké množství učebních materiálů, které jsou k dispozici online a také jim zbývá mnohem více volného času.
 

Zvolte správnou školu

Pokud se rozhodnete, že si při mateřské dovolené rozšíříte či doplníte vzdělání, je vhodné si projít všechny dostupné informace o formách a možnostech. Můžete si totiž doplnit nejen maturitu, ale také akademické tituly z mnoha vysokoškolských oborů. Pokud již klasický akademický titul vlastníte nebo máte zájem o rozšíření praktických zkušeností, můžete se zaměřit na profesně vzdělávací studium poskytující programy MBA.

Vždy však platí, že lépe vám půjde to, co vás baví a zajímá.
 

Zbavte se předsudků a stereotypů

Na ženy je stále občas pohlíženo jako na ty, které mají být pouze doma s dítětem. Na toto ale zapomeňte. Nesmíte však zapomínat, že vyšší vzdělání je především cesta k lepšímu uplatnění, zajímavějšímu pracovnímu místu a často i k vyššímu platu, což v konečném důsledku prospěje dítěti a rodina to ocení.
 

Dobře plánujte svůj čas

Mateřská dovolená je pro ženu složitým obdobím vyžadující neustálou pozornost, spolupráci s rodinou, nekonečné plánování a přizpůsobování se nečekaným situacím. Ženy na mateřské dovolené jsou v podstatě manažerky, které řídí rodinu i domácnost. Nebojte se některé povinnosti předat na partnera, nebo rodinu. Zvládnout se to má, ale lepší je, když na vše nebudete sama.
 

Studujte s kamarádkou

Pokud si ve své studijní skupině najdete maminku, se kterou si budete rozumět a která bude ve studijní snaze stejně zapálená jako vy, máte napůl vyhráno. Můžete s ní probrat vše kolem svých dětí, ale i studijní povinnosti.

7 tipů, jak napsat dobrou závěrečnou práci

Jak napsat dobrou závěrečnou práci? Podívejte se na sedm kroků, které vás provedou od volby tématu, až po samotné odevzdání vaš…

5 tipů, jak se připravit na nadcházející semestr

Nový semestr je za dveřmi a je nejvyšší čas se na něj připravit. Co udělat proto, abyste na konci semestru úspěšně postoupili do dalšího ročn…

7 tipů, jak se co nejlépe naučit na testy

Jako studenti vysoké školy jistě víte, co se máte učit. Zásadní otázkou je, jak se to naučit rychle a efektivně. V tomto článku naleznete sedm…