Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 tipů, jak se připravit na nadcházející semestr

Nový semestr je za dveřmi a je nejvyšší čas se na něj připravit. Co udělat proto, abyste na konci semestru úspěšně postoupili do dalšího ročníku?

 

Vaším nejdůležitějším úkolem na vysoké je nezapomínat na vaše studijní povinnosti. Oproti střední škole vám je totiž nikdo nebude připomínat a je jen na vás, jak si studium naplánujete. Diář vám pomůže udržet nejen přehled o termínech testů a seminárních prací, ale také potřebnou rovnováhu mezi studiem, prací a osobním životem.

 

Dobře si nastudujte rozvrh a studijní plán. Zapište si předměty na nový semestr, ujistěte se, že se vám v rozvrhu žádné nepřekrývají. Zároveň si projděte studijní plán a ověřte si, že jste si zapsali všechny předměty potřebné k jeho splnění. Některé předměty na sebe navazují, a pokud je student neudělá, nemůže si zapsat navazující předmět v následujícím semestru a musí studium prodlužovat. Tomu se vyvarujte.

 

Také si dobře přepočítejte kredity a nechte si prostor na určitou rezervu. Pokud je například minimum kreditů za semestr 20, zapište si předměty aspoň za 25 kreditů. Jen takhle budete mít jistotu postupu do dalšího ročníku i v případě, že byste náhodou jeden předmět neudělali.

 

Také si nezapomeňte včas vytvořit vhodný studijní prostor, to v případě že jste na koleji, nebo doma. Je potřeba mít místo, kde se dokážete soustředit, kde budete dělat úkoly, učit se či psát seminární práce.

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…