Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

5 otázek, které si položit před zahájením podnikání na vysoké

Říká se, že podnikatelé budou pracovat 80 hodin pro sebe, aby nemuseli pracovat 40 pro někoho jiného. Co ale dělat v případě, kdy dalších 100 hodin zabere vaše současné studium?

 

Možná máte dovednost, za kterou jsou lidé ochotni zaplatit. Nebo si chcete vytvořit vlastní letní brigádu . Ať tak či onak, studentské start-upy jsou dobrým způsobem, jak si vydělat nějaké peníze navíc a získat zkušenosti vhodné do životopisu. Na druhou stranu mohou být také vyhozenými penězi a frustrující zkušeností, pokud to nedopadne dobře. Než investujete svůj drahocenný čas a peníze do podnikatelského nápadu, položte si následující otázky.

 

Proč to vlastně děláte?

Jistě, můžete potenciálně vydělat více peněz svým vlastním podnikáním, než zaměstnaneckým poměrem. Ale to by neměl být jediný důvod. Možná vás tento obor nadchl. Možná vidíte nevyužitý trh, o kterém si myslíte, že můžete dobít. Možná máte jedinečné řemeslo nebo dovednosti, které nikdo jiný v této oblasti nemůže nabídnout. To všechno jsou lepší důvody než „mám rád peníze“.

Proč vy a ne ostatní?

Zeptejte se, proč by si lidé vybrali vaši firmu před větší, nebo zkušenější společností. Pravděpodobně budete levnější než většina konkurenčních společností, ale nedopusťte, aby vaše cena byla jediným rozdílem. Pokud je vaším jediným lákadlem cena, vaši zákazníci odejdou, když přijde něco levnějšího.

Máte mentora?

Buď potřebujete někoho, kdo ví hodně o podnikání, nebo ví hodně o vašem oboru. Věřte nám, je lepší se poučit z jejich chyb, abyste je nedělali sami.

Čeho jste ochotni se vzdát?

Říká se, že podnikatelé budou pracovat 80 hodin pro sebe, aby nemuseli pracovat 40 pro někoho jiného. To je ukazatel toho, kolik času zabere provozování vlastního podnikání – ať už jste student, nebo ne. Možná do toho budete muset investovat i nějaké své vlastní peníze. Ale stoprocentně budete muset investovat své koníčky a volný čas na zábavu.

Není lepší být zaměstnancem?

Chcete být svým vlastním šéfem? Mějte na paměti, co to znamená. Šéf nemůže odejít v 17 hodin, práci si nosí domů. Dělá si starosti o společnost, když jsou zaměstnanci venku s přáteli, nebo doma u televize. Zaměstnanci odcházejí v 17 hodin a zanechají veškerý pracovní stres za sebou. Buď k sobě upřímní, stojí to za to?

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…