Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 tipů na podporu vaší mysli při učení

Nevíte, jak se učit? Trápíte se a nedokážete udržet delší dobu pozornost? Učíte se zbytečně pomalu? Podívejte se na způsoby, jak podpořit svoji mysl a učit se rychle a efektivně.

 

1.Nenechte se vyrušovat

Jak se dá efektivně učit, když vás stále někdo vyrušuje? Špatně. Proto vždy, než se začnete učit, upozorněte všechny ve vašem okolí, že se jdete a potřebujete klid. Vypněte počítač, mobil a věnujte se pouze učení.

2.Správně jezte a pijte

Ve zdravém těle zdravý duch. Jezte často, střídmě, zdravě a pravidelně. Nezapomeňte svému tělu také dodávat dostatek tekutin.

3.Dobře a dlouho spěte

Dá se říct, že pokud se něco učíte a pak vůbec nespíte, zapamatujete si mnohem méně, než člověk, který si dopřeje několikahodinový spánek. Stejně jako člověk který málo naspal, se bude učit mnohem pomaleji než ten odpočatý. Odbýváním spánku tedy ve finále nic nezískáte.

4.Využijte čas, kdy jste produktivní

Sami už jistě víte, kdy se vám učí nejlépe. Pokud jste aktivní ráno, vyhraďte si čas na učení ráno, pokud v noci, ráno se nepřemáhejte a využijte právě nočního času. Učte se efektivně.

5.Trénujte svoji paměť

Seznamte se se základními paměťovými technikami. Například mnemotechnické pomůcky můžete znát už ze základní školy a stejně tak dobře poslouží i na vysoké.

6.Opakování je matkou moudrosti

Jedině opakováním dojde k uložení informací do dlouhodobé paměti. Není nutné opakování věnovat mnoho času, spíše je důležité, jakým způsobem si opakujete. Neopakujte strojově, ale přemýšlejte u toho.

7.Plánujte

Velmi důležité je pečlivě si celé zkouškové naplánovat. Začněte rozvržením zkoušek. Je dobré zařadit těžší zkoušky na začátek zkouškového, kdy ještě nejste tolik unavení. Také si rozvrhněte váš čas podle termínů a především - váš plán dodržujte.

8.Lepítka, zvýrazňovače a záložky

Nemusíte mít zrovna fotografickou paměť, abyste si lépe vybavili látku zajímavě zapsanou. Tak to prostě je. Malůvky, podtrhávání, barevné záložky - to vše pomůže látku si lépe zapamatovat.

9.Myšlenkové mapy

Jedná se o skvělý nástroj pro uspořádání myšlenek. Pomáhají vám látku hlouběji pochopit. Díky myšlenkovým mapám jste schopni vidět souvislosti a navíc jsou skvěle zapamatovatelné.

 

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

Jak při studiu VŠ zůstat fixovaný na svou vizi?

  Opadla vaše motivace v poslední době? Pokračujte ve čtení, v tomto článku si ukážeme, jak si udržet vysokou motivaci při studiu.   Udržet si…

Formát APA a citace: Vše co potřebujete vědět

  Protože každý styl je jiný, možná se budete muset naučit nová pravidla formátování nebo citování v závislosti na předmětu…

Několik tipů, jak napsat úvod závěrečné práce

  První větou můžete své publikum buď zaujmout, nebo nudit. Proto je tak důležité přemýšlet o tom, co napsat do úvodu, jaké informace tam uv…