Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 tipů na podporu vaší mysli při učení

Nevíte, jak se učit? Trápíte se a nedokážete udržet delší dobu pozornost? Učíte se zbytečně pomalu? Podívejte se na způsoby, jak podpořit svoji mysl a učit se rychle a efektivně.

 

1.Nenechte se vyrušovat

Jak se dá efektivně učit, když vás stále někdo vyrušuje? Špatně. Proto vždy, než se začnete učit, upozorněte všechny ve vašem okolí, že se jdete a potřebujete klid. Vypněte počítač, mobil a věnujte se pouze učení.

2.Správně jezte a pijte

Ve zdravém těle zdravý duch. Jezte často, střídmě, zdravě a pravidelně. Nezapomeňte svému tělu také dodávat dostatek tekutin.

3.Dobře a dlouho spěte

Dá se říct, že pokud se něco učíte a pak vůbec nespíte, zapamatujete si mnohem méně, než člověk, který si dopřeje několikahodinový spánek. Stejně jako člověk který málo naspal, se bude učit mnohem pomaleji než ten odpočatý. Odbýváním spánku tedy ve finále nic nezískáte.

4.Využijte čas, kdy jste produktivní

Sami už jistě víte, kdy se vám učí nejlépe. Pokud jste aktivní ráno, vyhraďte si čas na učení ráno, pokud v noci, ráno se nepřemáhejte a využijte právě nočního času. Učte se efektivně.

5.Trénujte svoji paměť

Seznamte se se základními paměťovými technikami. Například mnemotechnické pomůcky můžete znát už ze základní školy a stejně tak dobře poslouží i na vysoké.

6.Opakování je matkou moudrosti

Jedině opakováním dojde k uložení informací do dlouhodobé paměti. Není nutné opakování věnovat mnoho času, spíše je důležité, jakým způsobem si opakujete. Neopakujte strojově, ale přemýšlejte u toho.

7.Plánujte

Velmi důležité je pečlivě si celé zkouškové naplánovat. Začněte rozvržením zkoušek. Je dobré zařadit těžší zkoušky na začátek zkouškového, kdy ještě nejste tolik unavení. Také si rozvrhněte váš čas podle termínů a především - váš plán dodržujte.

8.Lepítka, zvýrazňovače a záložky

Nemusíte mít zrovna fotografickou paměť, abyste si lépe vybavili látku zajímavě zapsanou. Tak to prostě je. Malůvky, podtrhávání, barevné záložky - to vše pomůže látku si lépe zapamatovat.

9.Myšlenkové mapy

Jedná se o skvělý nástroj pro uspořádání myšlenek. Pomáhají vám látku hlouběji pochopit. Díky myšlenkovým mapám jste schopni vidět souvislosti a navíc jsou skvěle zapamatovatelné.

 

Jak zvládnout stres před státnicemi?

  Samotné státnice mohou být velmi stresující, ale existuje několik způsobů, jak se s tímto stresem vyrovnat. Zde je několik tipů, které v…

8 tipů, pro první rok na vysoké škole

  Vysokoškolské studium je pro mnohé velkou neznámou. První rok na vysoké škole bývá tím nejtěžším. Dokl…

Tipy, jak a proč mít více spánku na VŠ

  Klíčem ke kvalitnímu spánku je vytvoření zdravých spánkových návyků, známých také jako spánková…