Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 tipů, jak si přivydělat při studiu

Studentský život něco stojí a kapesné od rodičů často nestačí. Pokud nechcete rovnou budovat kariéru ve vašem oboru, můžete zvolit některou z krátkodobých brigád a příležitostí.

 

1.  Doučujte to, co umíte skvěle

Docela příjemným přivýdělkem je doučování toho, co dobře ovládáte. Když využijete svoje silné stránky, sami se procvičíte a ještě pomůžete někomu slabšímu. Můžete zkusit inzeráty, které jsou poptávek doučování všeho možného plné.

2.  Najděte si brigádu v kavárně

Najít brigádu v kavárně by neměl být problém. Velkou výhodou je také značná flexibilita a večerní směny, které se při studiu hodí. Dýžka budou velkou částí vaší výplaty a pokud budete svoji práci dělat dobře, přijdete si na slušné peníze.

3.  Prodejte co nepotřebujete

Pokud máte plný pokoj věcí a prázdnou peněženku, možná je na čase vyčlenit co nepoužíváte a poslat své věci dále. Někomu udělají radost a ještě si přivyděláte.

4.  Zkuste venčení psů

Zvláště pro milovníky psů je venčení ideálním přivýdělkem. Bohužel nabídka výrazně převyšuje poptávku a může být problém, takovou brigádu najít.

5.  Jste kreativní?

Pokud patříte mezi kreativce, můžete zkusit vyrábět vlastní výrobky a ty prodávat. Naleznete k tomu určených hned několik portálů, které se hemží drobnými výrobky. Pokud budete dobří, máte velkou šanci, že se vaše práce bude dobře prodávat.

6.  Hlídejte děti

Zvláště ve větších městech bývá často problém sehnat pro děti po škole nějaké hlídání, pokud třeba kroužek nebo družina končí dříve, než se rodiče vracejí z práce. Zde nastává vaše příležitost pro pěkný přivýdělek.

7.  Roznášejte letáky

Roznášením letáků si vydělává velké množství mladých lidí. Většinou se platí za roznesený leták a je poté jen na vás, kolik práce stihnete. Práce je to ovšem poměrně namáhavá, rozhodně nestačí vzít při večerním venčení psa do ruky štos letáků a roznést je. Oblasti pro roznos jsou poměrně velké a letáků může být i několik tisíc.

8.  Choďte na inventury v obchodech

Sledujte vývěsky v supermarketech a hlaste se na noční inventury. Noční práce je sice náročnější, ale dobře placená. Kontroly se nejčastěji provádějí v noci o víkendech, takže ke studiu jde o ideální volbu.

9.  Staňte se hosteskou

Pokud se nestydíte a jste společenský typ, zkuste práci hostesky. Na nárazových akcích si tak přijdete na slušné peníze. Registrujte se do některé z mnoha agentur a čekejte na nabídky, nebo je sami vyhledávejte.

10. Darujte krevní plazmu

Darování krevní plazmy je nejen ušlechtilé, ale také finančně ohodnocené.

 

 

Jak úspěšně napsat diplomovou práci: 10 osvědčených rad

  Psaní diplomové práce může být jedním z nejnáročnějších úkolů, které během svého studia absolvujete. Zde je 10…

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…