Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 tipů, jak si najít přátele na VŠ

Pokud se chystáte na novou školu, možná pro vás bude obtížné najít si přátele. Nemusíte být nervózní, nezapomínejte na to, že stejný problém má i většina ostatních. Jestli chcete znát několik tipů, jak si nové přátele najít, dozvíte se je v tomto článku.

 

Vysoká škola je úžasné prostředí v kterém máte naprostou svobodu v tom, s kým chcete trávit svůj čas. Jste obklopeni lidmi, kteří často mají stejný cíl a zájem a tedy vynikající podmínky k hledání nových přátel. Přesto se mnoho studentů první rok opatrně rozkoukává a přichází o mnoho příležitostí k seznámení.

 

1.  Buďte aktivní ve studentských spolcích

Různé zájmové spolky jsou jako stvořené pro navazování nových kontaktů. Krom známostí vám navíc spolky mohou přinést řadu dalších výhod, jako třeba zahraniční stáže. Podívejte se proto na nabídku, najděte si ten svůj a začněte se seznamovat.

2.  Volitelné předměty a tělocvik

V případě volitelných předmětů častěji narazíte na lidi, kteří mají stejné zájmy jako vy. Budete také spolupracovat v ještě menším kolektivu a mnohem lépe navážete nová přátelství.

3.  Menza

Právě dobré jídlo je tím, co dokáže nabudit ke konverzaci. U oběda půjde seznamování samo.

4.  Hledejte pomocí Facebooku

Nevyhýbejte se éře internetu. Přidejte se do skupin vaší univerzity, sledujte dění a buďte aktivní. Kvůli Facebooku ale nezapomínejte na skutečné dění :) .

5.  Navštěvujte školní akce

Nevysedávejte po večerech v pokoji, ale účastněte se školních večírků, sportovních událostí a dalších akcí, kterých bude jistě dostatek. Uvolněná atmosféra těchto událostí je ideální k navazování nových přátelství.

6.  Bavte se s lidmi

Nové kamarády si nenajdete tím, že budete sedět sami v knihovně. Bavte se se spolužáky, komunikujte, ptejte se a navazujte nové kontakty.

7.  Využijte starých kontaktů

Možná chodíte do školy se spolužačkou ze základní školy, nebo například s kamarádkou vašeho sourozence. Berte tyto lidi jako hodnotné zdroje, i když ve skutečnosti nemáte mnoho společného. Pomohou vám poznávat nové lidi.

8.  Buďte přátelští

Snažte se působit mile, nehrajte si stále s telefonem, neprocházejte školou tak rychle, aby nebylo možné vás zastihnout a chovejte se přátelsky. Buďte hodní na ostatní lidi, podržte někomu dveře, pomozte někomu s úkoly.

9.  Neztrácejte čas

Pokud budete první týdny školy sami doma, přijdete o ty nejlepší příležitosti k seznámení. Neztrácejte váš čas a začněte se seznamováním už od prvních dnů, v kterých jsou nový prakticky všichni ostatní.

10.  Hledejte si extrovertní přátele

Hledejte ty přátele, kteří jsou pozitivní a extrovertní. Dostanete se tak do většího kolektivu stejně naladěných lidí. 

Efektivní time management při psaní diplomové práce

  Time management je klíčovým prvkem při psaní diplomové práce, který vám pomůže efektivně využít váš čas a dosá…

Poslední krok psaní bakalářské práce: Revize nesmí chybět!

Psaní bakalářské práce je náročný proces, který vyžaduje nejen kvalitní výzkum a strukturované myšlení, ale tak…

Jak napsat kvalitní úvod diplomky?

  Úvod diplomové práce je klíčovou částí, která zaujme čtenáře a nastaví směr vaší práce. Je to první…