Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 superpotravin pro váš mozek i tělo

Termín “superfood” je v módě už dlouho. Mezi superpotraviny patří to, co nejen zasytí žaludek, ale podporuje i váš mozek, zdraví a dodává tělu dostatek minerálů a živin. Podívejte se na žebříček deseti potravin budoucnosti.

 

1.Chia semínka

Chia semínka jsou velmi populární pro jejich vysoký obsah vitamínů, proteinů, vlákniny a mastných kyselin. Pro velké množství proteinů jsou často užívány sportovci k nárůstu svalové hmoty. Podporují také soustředění a pomáhají zahnat únavu.

2.Avokádo

Spolu s olivami je avokádo ovocem nejbohatším na tuky. Jde hlavně o tuky tělu prospěšné, které pomáhají činnosti srdce a zároveň jsou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám. Mimo tuků obsahuje avokádo také bílkoviny, kyselinu listovou, nebo vitamín E.

3.Goji

Sytě červené plody můžete koupit nejčastěji sušené. Mají silné antioxydační účinky a jsou považovány i za prevenci proti rakovině a stárnutí. Zároveň podporují imunitu a jsou významným zdrojem zinku, vápníku a železa.

4.Borůvky

Kromě vysokého obsahu vitamínu C obsahují borůvky i množství antioxidantů. Jsou prevencí proti cukrovce, žaludečním vředům, vysokému krevnímu tlaku a srdečním problémům. Borůvková barviva léčí sliznice celého těla.

5.Česnek

O česneku se právem říká, že je přírodním antibiotikem. Umí ničit bakterie v těle a je skvělým pomocníkem v boji se chřipkou. Zároveň snižuje hladinu cholesterolu, a je tedy vhodný pro ty, kdo trpí chorobami srdce a cév. Působí proti nadýmání, prospívá při cukrovce a žaludečních potížích, ničí i parazity žijící ve střevech.

6.Granátové jablko

Každé granátové jablko obsahuje asi 600 semen plných vitamínů. Konzumace přispívá ke snižování rizika kardiovaskulárních chorob, působí proti vzniku osteoporózy i rakoviny. Posiluje imunitu a pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku a cholesterolu v krvi.

7.Mandle

Obsahují množství vitaminů ze skupiny B, příznivě působí na srdce a zlepšují paměť. Podle dietologů stačí dát si denně hrst mandlí, tedy asi 30 gramů.

8.Hlávkový salát

Hlávkový salát je výborný na imunitu. Díky kyselině listové pomáhá odstraňovat únavu, podporuje trávení, čistí játra a také chrání kardiovaskulární systém.

9.Zelený čaj

Zelený čaj má především pozitivní vliv na imunitu. Pomáhá také při redukční dietě, skvěle zahání únavu a snižuje riziko rakoviny.

10.Jogurt

Jogurty obsahují probiotika, která zvyšují odolnost a napomáhají rychlému zotavení. Probiotika jsou zdravé bakterie, které napomáhají trávení.

Pečlivě vybírejte svého studijního parťáka na VŠ

  Mít stálého studijního partnera je pro každého vysokoškoláka obrovskou výhodou. Můžete s ním úspěšně překoná…

Vysoké školy v Česku: Jihočeská univerzita

  Jihočeská univerzita je státní univerzita se sídlem v Českých Budějovicích. Profil univerzity je přírodní, humanitní a…

Vysoké školy v Česku: VŠB - Technická univerzita Ostrava

  Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) založená v roce 1849 je českou veřejnou vysokou školou s dlouholetou…