Tato stránka využívá v rámci poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete ZDE

10 oblíbených aplikací pro studenty

Existuje jen velice málo studentů, kteří nevlastní mobilní telefon, velkého pomocníka moderní doby, který již neslouží zdaleka jen k telefonování. Současné mobily, tablety i notebooky můžou studentům výrazně usnadnit jejich působení na škole, prostřednictvím různých aplikací. Těch 10 nejpoužívanějších si zde trochu přiblížíme.

1) Memrise

Program Memrise umožní studentům absolvovat různé kurzy, od výuky jazyků, až po různé zábavné hry. Důležitým prvkem jsou zde memy, vtipné obrázky. Memrise je zdarma, ovšem většina jeho kurzů a naučných cvičení probíhá v anglickém jazyce.

2) OfficeSuite

OfficeSuite se nepochybně řadí k nejkvalitnějším kancelářským aplikacím, které jsou určenz pro operační systém Android. Dokáže vytvářet i složitější dokumenty, které lze uložit do cloudového úložiště. Pokud ale chcete využívat tuto aplikaci naplno a zajistit si podporu mnoha formátů, je třeba upgrade, který je již zpoplatněný.

3) DropBox

Pokud chcete ukládat různá data a dokumenty, využijte při studiu cloudové úložiště Dropbox. Ovládání lze označit za intuitivní a jednoduché, celá aplikace je zdarma. Základní data činí 2GB prostoru, ovšem ta je možné navýšit nejrůznějšími metodami, například sdílením s přáteli.

4) WolframAlpha

Aplikace WolframAlpha pomáhá při složitějších výpočtech i statistickém zjišťování informací, hovoříme o encyklopedii plné vědomostí, kterou pořídíte za pouhých 58 Korun.

5) Evernote

Evernote není jen obyčejným poznámkovým blokem, nabízí mnohem více možností a navíc ho můžete používat na všech mobilních zařízeních. Dokáže zpracovávat nejen texty, ale také obrázky a je zdarma.

6) Skype

Skype se již zařadil mezi vysoce rozšířené komunikační aplikace, které jsou zadarmo a umí zajistit nejen telefonický hovor, ale také videohovor. Pro studenty je Skype důležitým a hojně používaným komunikačním prostředkem, kdy odpadají platby za hovory.

7) RealCalc Scientific Calculator

Pokud potřebujete skutečně kvalitní kalkulačku, vsaďte na kalkulátor RealCalc Scientific Calculator pro Android. Kalkulačka je vybavená mnoha funkcemi, převody jednotek a dokonale se hodí pro studenty technických oborů či matematiky.

8) Studious

Hodně zapomínáte? Pak oceníte kvality oblíbené aplikace zdarma, která se jmenuje příznačně Studious. Studenti v ní můžou zadávat různé rozvrhy, upozornění na blížící se zkoušky, ale také běžné poznámky.

9) Examtime

Examtime slouží k výuce, a to velice zábavnou formou, měli byste se ovšem dobře domluvit anglicky. Pak můžete s jinými studenty sdílet nejrůznější výukové, ale i vtipné myšlenky a informace. Sami můžete vytvářet kupříkladu kvízy, a to vše opět zdarma, nejedná se ale o aplikaci určenou přímo pro mobily.

10) Pub Budy

Při vašich toulkách po hostincích, při studentských oslavách se bude hodit skvělý pomocník Pub Budy za 29 Kč. Aplikace je vlastně nástrojem pro vytváření účtů, včetně nastavení spropitného a dalších zajímavých funkcí.

Aktualita: První rok na VŠ je nejvíce kritický

  Pokud se vám podaří absolvovat první ročník na vysoké škole, šance, že se do finále skutečně dostanete (a doufejme, že je i úspě…

Studentský rádce: Hledáte náročné studijní programy?

  Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy zve vysoce motivované a pilné studenty, kteří jsou zapálení pro informatiku a matematiku a…

Dovednosti vysokoškoláka: Jak na efektivní domácí studium?

  Při pandemii koronaviru musely tisíce vysokoškoláků vymyslet rutinu, jak zůstat produktivní i přes zrušení přednášek. A tyto dovednosti…